خرید بازی کامپیوتر ناظران نقش پلیسی ندارند

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: از این پس تمامی اعضای کمیته های تخصصی ستاد تدارکاتی کمیته ملی المپیک به عنوان چشم و ناظر کمیته در اردوها و مسابقات رشته های المپیکی حضور می یابند و تمامی مسایل را بدون کم و کاست به مسئولان گزارش می کنند.

به گزارش مهر، بهرام افشارزاده روز چهارشنبه در خصوص برنامه ریزی های صورت گرفته برای حضور ناظرین در فدراسیون های مختلف ورزشی اظهار داشت: ضمن احترام به فعالیت ها و برنامه های صورت گرفته در ادوار گذشته باید اعلام کنم که برای این دوره قصد داریم کار را از این شکل که یک نفر به عنوان ناظر در فدراسیون مستقر شده و اطلاعاتی ناقص به کمیته ارائه دهد خارج ساخته و کار را کانالیزه کنیم.

وی ادامه داد: طبق تصمیماتی که در هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک گرفته شده اعضای کمیته های تخصصی ستاد تدارکاتی بازی های آسیایی و المپیک، کمیته ملی المپیک همانند کمیته های روانشناسی، بدنسازی، تغذیه، سنجش آمادگی ، فرهنگی و … از این پس به صورت دوره ای از اردوها و مسابقات رشته های مختلف بازدید به عمل آورده و کیفیت پیاده سازی برنامه های ارائه شده از سوی فدراسیون ها و مربیان آنان را زیر نظر می گیرند. مطمئنا هیچ کس بهتر از متخصصین امر که چکیده آنان را در ستاد گرد هم آورده ایم نمی تواند نظرات کارشناسی را در این زمینه ها بدهد.

افشارزاده یاد آور شد: مطمئنا این رویه باعث خواهد شد تا اعضای ستاد تدارکاتی به عنوان افرادی که خودشان باید بعد از مسابقات جوابگوی فعالیت های صورت گرفته و نظارت های به عمل آمده باشند، بررسی های دقیق تری را انجام داده و گزارش های کامل تری را ارائه دهند. ضمن اینکه با مشاهده کاستی ها و مشکلات در جهت رفع سریع و صحیح آن بکوشند.

وی از انتخاب چند متخصص ورزشی به عنوان ناظر جهت همراهی گروه نظارتی کمیته ملی المپیک خبر داد و گفت: قصد داریم تعدادی قهرمان و پیشکسوت ورزشی را نیز در رشته های مختلف انتخاب کنیم تا به عنوان متخصص و آگاه گروه نظارتی را همراهی کند. در این خصوص بررسی ها صورت گرفته، گزینه ها مشخص شده و بزودی اسامی آنها را معرفی خواهمی کرد.

دبیر کل کمیته ملی المپیک در پایان گفت: تمامی این اقدامات برای موفقیت تیم ها و کاروان ورزشی کشورمان در میادین بین المللی بخصوص بازی های آسیایی و المپیک پیش رو صورت می گیرد که امیدوارم ناظرین کمیته با اهتمام و آگاهی به مسئولیت خطیرشان این وظیفه را بخوبی انجام دهند ضمن اینکه از فدراسیون ها و اعضای کادر فنی تیم ملی درخواست داریم همکاری نزدیک و دقیقی را با ناظرین داشته باشند. ناظرین ما نقش پلیسی ندارند بلکه کار آنان نظارت دقیق و ارائه گزارش برای رفع کمبودها، کاستی ها و احتمالا بی برنامگی هاست.