خرید بازی کامپیوتر قلعه نوعي: هركس بالا مي‌رود، مي‌خواهند زمينش بزنند

امير قلعه نوعي پيش از سومين بازي سپاهان در ليگ برتر در گفت و گويي به پرسش‌هاي خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش ايسنا، متن گفت و گوي قلعه نوعي در زير مي‌آيد.

* ابتدا بهتر است از بازي مقابل مس كرمان شروع كنيم كه علاوه بر كسب يك پيروزي پرگل، بازي بسيار هماهنگي را به نمايش گذاشتيد.

– من معتقدم كه اين ديدار قشنگ‌ترين بازي ليگ در سال‌هاي اخير بود. البته اين را فقط به خاطر برد سپاهان نمي‌گويم و معتقدم مس كرمان هم يك تيم تاكتيكي و با برنامه است كه در 50 متر جلو خطرناك‌ترين تيم ليگ برتر محسوب مي‌شود.

متاسفانه شرايطي براي آنها به وجود آمد و تعطيلي 8 روزه تمرينات مس قبل از شروع فصل مشكلاتي را براي اين تيم ايجاد كرد.

در ضمن مس كرمان ساختار دفاعي خود را نسبت به سال گذشته تغيير داده و نفرات جديد احتياج به هماهنگي بيشتر دارند.

البته ما مقابل استقلال هم خوب بازي كرديم و در نيمه دوم 7 كرنر زديم و گلي هم كه خورديم روي يك ضدحمله بود و جريان بازي را در اختيار داشتيم. در ضمن داور هم به سود ما پنالتي نگرفت و همه اين مسائل باعث شد تا در آن بازي 3 امتياز را واگذار كنيم.

* آيا سپاهان به تيم ايده‌آل شما تبديل شده است؟

– خير. هرچند در اين بازي خيلي‌ها معتقدند كه فراتر از آسيا بازي كرديم ولي هنوز با رسيدن به شرايط ايده‌آل فاصله داريم.

* چرا نويدكيا مقابل مس بازي نكرد؟

– محرم در حال حاضر زيرنظر آقاي آلوسي تمرينات بدنسازي را پشت‌سر مي‌گذارد و ما مي‌خواهيم او را در شرايطي در تركيب قرار دهيم كه بتواند 90 دقيقه براي سپاهان بازي كند.

* در بازي با مس براي خيلي‌ها قابل تصور نبود كه شما از سيستم 3-3-4 استفاده كنيد. چطور تصميم گرفتيد شيوه بازي سپاهان را تغيير دهيد؟

– متاسفانه يكي از اخلاق‌هاي بد برخي ها اين است كه هركس بالا مي‌رود مي‌خواهند طوري او را زمين بزنند. اسم من را مربي سنتي گذاشته‌اند كه اتفاقا افتخار مي‌كنم سنتي هستم ولي بايد بگويم كه بالاترين مدارك حرفه‌اي مربيگري را دارم و در جلساتي هم كه بعد از جام جهاني در برلين برگزار شد شركت كردم. در ضمن يك كلاس حرفه‌اي مربيگري هم در لوركوزن پشت سر گذاشته‌ام كه در تاريخ فوتبال ايران هيچكس در چنين كلاسي شركت نكرده است.

بايد اين را هم بگويم كه از سيستم 3-3-4 دو سال پيش در تيم ملي استفاده كردم و معتقدم كه سيستم به هيچ عنوان فوتبال بازي نمي‌كند و نفرات تعيين‌كننده هستند. ولي برخي مدام مي‌گويند كه شما فقط مي‌توانيد با استفاده از سيستم 2-5-3 تركيب تيم خود را آرايش دهيد. من گفتم كه دو سال پيش و در تيم ملي از سيستم 3-3-4 استفاده كردم و برويد تحقيق كنيد كه آيا قبل از من كسي از اين سيستم استفاده كرده است يا خير. ما الان در سپاهان شرايط لازم را براي استفاده از دفاع خطي داريم و اگر هم لازم باشد از سيستم 2-5-3 استفاده مي‌كنيم و شايد در بازي با مقاومت با همين روش به ميدان برويم. البته من از بعضي دوستان يك سئوال دارم.

من كه مربي كاربلدي نيستم، سنتي هم هستم، تمريناتم مسخره است و ادبيات هم ندارم، پس چطور پرامتيازترين مربي ليگ برتر شناخته مي‌شوم و پس از رفتن به استقلال اهواز از لحاظ امتياز گرفتن در رده چهارم قرار مي‌گيرم و با مس كرمان در همين موضوع در رده دوم قرار مي‌گيرم و با استقلال هم چند بار قهرمان مي‌شوم.

چطور مي‌شود در هر تيمي كه هستم بهترين خط حمله را داريم، آقاي گل از تيم من بيرون مي‌آيد، بهترين خط دفاعي را بدست مي‌آوريم و تمامي ركوردها را به نام تيم خودمان ثبت مي‌كنيم؟ بايد بگويم فوتبال چيزهاي ديگري هم دارد و شايد كمتر كسي به چيدمان نفرات و مسائل مختلف ديگر توجه كنيد.

* آيا قول مي‌دهيد سپاهان قهرمان شود؟

– به نظر من هر مربي كه قول قهرماني بدهد كار درستي انجام نداده است، ولي معتقدم كه سپاهان پتانسيل قهرماني را دارد. در ضمن اين را هم بايد بگويم كه هيچ وقت نمي‌توان اتفاقات تلخ فوتبال را پيش‌بيني كرد.

من زماني كه سرمربي تيم ملي بودم، در يك شرايط سخت توانستيم در رقابت‌هاي مقدماتي و به عنوان سرگروه راهي جام ملت‌ها شويم و همه مي‌دانند كه در آن زمان فدراسيون چه شرايطي داشت.

وقتي از تيم ملي رفتم اول اسيا بوديم و فقط به خاطر يك پنالتي نگذاشتند برنامه‌هاي ما در تيم ملي ادامه پيدا كند و به يك دوران طلايي برسيم.

* بازي با مقاومت را چطور مي‌بينيد؟

– اين يكي از سخت‌ترين بازي‌هاي ماست چون مقاومت يك تيم فيزيكي، بابرنامه و دونده است كه اميدارم 3 امتياز را بگيريم.