خرید بازی کامپیوتر استقلال با سيستم بارسا بازي مي‏کند!

قدس؛ کيانوش رحمتي در اولين سال حضورش در استقلال خيلي زود در ترکيب اصلي اين تيم قرار گرفت، اين درحالي است که حسين کاظمي در فصل جديد نيمکت نشين رحمتي شده و صمد مرفاوي فعلاً ترجيح داده از کيانوش به عنوان هافبک دفاعي استفاده کند.

* شرايط فعلي استقلال را چطور ارزيابي مي کني؟
** همه چيز خوب پيش مي رود و برايم جالب است که بازيکنان حتي ديگر به مساوي هم راضي نيستند. بعد از بازي با مقاومت تمامي بازيکنان به قدري ناراحت بودند که گويا بازي را واگذار کرده بوديم. به نظر من همه روحيه قهرماني دارند و اميدوارم در بازي با فولاد سه امتياز را بگيريم تا همچنان مدعي باقي بمانيم.

* بازي با فولاد را چطور مي بيني؟
** بازي سختي است، چون فولاد يکي از تيمهاي خوب ليگ برتر است، اما چاره اي جز کسب سه امتياز نداريم تا به صدر جدول برسيم.

* فکر نمي کني گرفتن جاي استيل آذين در صدر جدول سخت باشد؟
** آنها اين هفته با ذوب آهن بازي دارند و بهترين نتيجه براي ما تساوي اين دو تيم است و اميدوارم از همين هفته صدرنشيني را تجربه کنيم.

* فکر مي کني استقلال نسبت به ديگر مدعيان قهرماني شانس بيشتري براي کسب اين عنوان دارد؟
** اگر بگويم شانس بيشتري داريم شايد خيلي ها فکر کنند که چون بازيکن استقلال هستم، اين حرف را مي زنم، اما صادقانه مي گويم که استقلال شانس بيشتري نسبت به بقيه مدعيان دارد.

* اصلي ترين رقيب شما براي کسب قهرماني چه تيمي است؟
** من فکر مي کنم ذوب آهن و سپاهان رقيبان اصلي ما هستند.

* چرا اسمي از پرسپوليس نبردي؟
** من براي اين تيم احترام خاصي قائلم، اما پرسپوليس هر سال شرايط ويژه اي دارد. آنها در طول چند سال اخير از مربيان خارجي استفاده کرده اند که معمولاً دير به تمرينات اضافه مي شوند يا اينکه در اواسط فصل هدايت پرسپوليس را برعهده مي گيرند. در اين شرايط مربي به زمان احتياج دارد تا آشنايي کامل با جو پرسپوليس داشته باشد و همين موضوع مشکلاتي را به وجود مي آورد. من بعيد مي دانم که آنها در بين مدعيان قهرماني قرار بگيرند.

* استقلال در فصل جديد با سيستم متفاوتي بازي مي کند، در مورد سبک بازي تيمتان صحبت مي کني؟
** استقلال سالها با سيستم 2 – 5 – 3 بازي کرده و امسال سيستم جديدي را به نمايش مي گذارد. مربيان از سيستم 3 – 3 – 4 استفاده مي کنند که اين سيستم بازي بارسلوناست و فکر مي کنم در چند بازي آينده تمامي بازيکنان در قالب تاکتيکي اين سيستم قرار بگيرند. من فکر مي کنم مربيان روش خوبي را براي بازي استقلال در نظر گرفته اند.

* ترافيک بازيکن در خط هافبک استقلال زياد است، فکر نمي کني اين موضوع باعث ايجاد حاشيه شود؟
** استقلال فصل گذشته در ليگ قهرمانان آسيا ناکام بود، اما امسال قصد دارد اين ناکامي را جبران کند، به همين دليل باشگاه ترجيح داد طوري بازيکن بگيرد که اگر مصدوميت و يا محروميتي به وجود آمد، دچار مشکل نشود. به نظر من تيم بزرگي مثل استقلال در هر پست احتياج به دو بازيکن آماده دارد.

* قبل از شروع فصل تصور مي شد که حسين کاظمي همچنان هافبک دفاعي ثابت استقلال باشد، اما مرفاوي از تو در ترکيب اصلي استفاده کرد. چه اتفاقهايي افتاد که بازيکن فيکس استقلال شدي؟
** کاظمي جايگاه بسيار خوبي در فوتبال ايران دارد، اما قبل از شروع ليگ او با تيم اميد به آفريقاي جنوبي رفت و در تيم بزرگسالان هم حضور داشت، به همين دليل از تمرينات استقلال دور شد. از طرفي من در تمامي تمرينات حضور داشتم و در بازيهاي دوستانه هم خودم را نشان دادم. بازي کردن من فقط به صلاحديد کادر فني است و هيچ چيزي از شايستگيهاي کاظمي کم نمي شود.

* اگر نيمکت نشين کاظمي شدي، از اين موضوع ناراحت نخواهي شد؟
**خير، چون معتقدم موفقيت استقلال از همه چيز مهمتر است و مهم نيست که چه کسي بازي مي کند و چه کسي نيمکت نشين مي شود.