خرید بازی کامپیوتر تست دشوار ياران دروگبا

جان تري ادعا كرده است كه در گذر از تابستان امسال و بعد از فعل و انفعالاتي كه در 4 تيم برتر فوتبال انگليس روي داد، چلسي از سايرين موفق‌تر و مقتدرتر نشان مي‌دهد. برد 1-2 عصر شنبه آبي‌هاي لندن در برابر هال‌سيتي كه يك پيروزي خفيف بود و با گل وقت تلف شده ديديه دروگبا حاصل آمد، سندي بر صحت ادعاي فوق نبود زيرا آنها دردسرهاي زيادي را در اين مسابقه تجربه كردند. بنابراين بازي دوم چلسي در فصل جديد ليگ برتر انگليس كه در زمين ساندرلند بود و ديشب برگزار شد، فرضيه فوق را از نو در معرض آزمون قرار داد و به نظر مي‌رسيد كه اين تست از آزمايش روز شنبه هم سخت‌تر باشد.

به نوشته جوان؛ نظريه كاپيتان 30 ساله چلسي بر اين واقعيت متكي است كه اين تيم در فصل نقل و انتقالات مهره‌هاي مهمي را از دست نداد و تركيبش را عموماً حفظ كرد، حال آن كه منچستريونايتد، قهرمان هر 3 فصل گذشته كريستيانو رونالدو و كارلوس ته‌وز را از دست داد. ليورپول، ژابي آلونسو و الوارو اربلوا را حفظ نكرد و آرسنال اده بايور و توره را فروخت.

با اين وجود چلسي روز شنبه در اولين بازي ليگي‌اش تحت هدايت كارلو آنچلوتي ايتاليايي نشاني از رجحان برخاسته از مسائل فوق را در كارش بروز نداد و اگر فرار و ضربه قوسي دروگبا از گوشه 18 قدم در واپسين ثانيه‌ها در كار نبود، چلسي نصيبي بيش از يك امتياز در برابر رقيبي كه به اعتقاد بسياري از كارشناسان از جدي‌ترين گزينه‌هاي سقوط به دسته‌اي پائين‌تر در پايان فصل است، نمي‌گرفت.

بهترين اقدام
دو بار گلزني دروگبا در ديدار با هال به‌رغم اين كه در 2 ماه اخير امثال ژيركوف روسي و استاريج جوان از منچسترسيتي به استمفوردبريج آمده‌اند، نشانگر اين بود كه شايد بهترين اقدام باشگاه متمول شهر لندن در نقل و انتقال‌هاي تابستاني، حفظ اين مهاجم 31 ساله ساحل عاجي و عقد قراردادي 3 ساله و جديد با وي بوده باشد. اضافه بر دروگبا، مالودا و ميكل نيز قراردادهاي خود را با چلسي تمديد كرده‌اند و قرار است كه اشلي كول، مدافع چپ اين تيم نيز چنين كند.

در حالي كه آرسنال در سال‌هاي اخير پيوسته و بيش از اندازه جوان و تركيبش سرشار از نفرات كم سن و سال شده است، چلسي آرايش ثابت و نفرات مطرح سال‌هاي اخير خود را حفظ كرده و تري معتقد است كه همين مسئله در رقابت‌هايي مثل ليگ انگليس و ميدان‌هاي بزرگ بسيار به كار مي‌آيد زيرا به معناي آشنايي بازيكنان با نوع حركات يكديگر و وجود پشتوانه و پيشينه‌اي قوي براي آن تيم ظرف سال‌هاي اخير است.

تري كه پيشنهادات كلان اخير منچستر سيتي را براي الحاق به اين تيم رد كرد تا در استمفورد بريج بماند، مي‌گويد: «نگه داشتن دروگبا كاري بسيار باارزش بود زيرا او بازيكني فوق‌العاده و غيرقابل برابري است و در 5 سال اخير بيشترين تأثير را برروند كار ما داشته است. اضافه بر آن من روحيه و روالي قوي را دركار ساير نفرات تيم مي‌بينم و ميل به پيروزي در آنها موج مي زند.»

ريبه‌ري نمي‌آيد
با اين اوصاف چلسي پذيرفته است كه برخلاف برخي باورها و اخبار در باقي مانده تابستان امسال خريد بزرگي نخواهد داشت و پيوستن احتمالي فرانك ريبه‌ري به اين تيم نيز به خاطر اصرار سران بايرن مونيخ بر حفظ او منتفي شده است. آن چه در روز نخست فصل و در اولين بازي امسال ليگ انگليس اسباب نگراني هواداران چلسي شد، عدم رجحان فني آبي‌ها بر رقيبي متوسط همچون هال بود و فقط همت شخصي دروگبا بود كه مثل بسياري از اوقات طي 5 سال اخير، چلسي را از معبري دشوار عبور داد.

اين كه روحيه‌هاي مثبت وعزم پيروزي در چلسي دوباره به سطحي بالا رسيده است، در نمايش عصر شنبه استمفورد بريج و به خصوص در بازي دروگبا محسوس بود اما نحوه كار و نوع بازي كل تيم چلسي قوي نبود و اشتباهات زيادي در آن ديده مي‌شد و وقتي كارلتو در بين دو نيمه ميكل جوان را بيرون كشيد و بالاك كهنه‌كار را جانشين او كرد، نشانه اين بود كه وي نيز به اين مسئله معترف و از شرايط موجود ناراضي است.

بازي ديشب با ساندرلند هم كه هدايت آن با استيو بروس مدافع وسط و كاپيتان سابق منچستر يونايتد است، نمي‌توانست آسان باشد و دارن بنت مهاجم تازه‌صيد شده اين تيم (از تاتنهام) بود كه شنبه شب گل پيروزي ساز ساندرلند را دربرابر بولتون در زمين رقيب زد.

آيا همه اينها بدين معنا است كه خوشبيني‌هاي به وجود آمده درباره اوجگيري مجدد چلسي در سايه فتوحات «پيش‌فصل» و تصاحب جام خيريه ابتداي فصل جاري، قدري افراطي بوده است؟