خرید بازی کامپیوتر «لمپارد» و يك سال مثبت

چلسي شنبه شب 24 مرداد در اولين ديدارش در فصل جديد ليگ برتر فوتبال انگليس به پيروزي خفيف 1-2 بر هال‌سيتي در خانه خود اكتفا كرد و گل دوم و پيروزي‌ساز خود را فقط با ضربه «چيپ» عجيب و استثنايي و تا حدي خوش‌اقبالانه «ديديه دروگبا»ي ساحل‌عاجي در وقت تلف شده به ثمر رساند اما فرانك لمپارد هافبك كليدي آبي‌هاي لندن معتقد است امسال مي‌تواند براي او و يارانش فصلي فوق‌العاده در استمفورد بريج باشد.

به نوشته ایرات؛ اين مرد مياني 31 ساله و شوتزن حتي اعتقاد دارد كه در صحنه‌هاي ملي نيز شايد امسال براي او و يارانش در تيم ملي انگليس دوراني پربار از آب درآيد زيرا در پايان فصل دور نهايي جام جهاني 2010 برگزار خواهد شد و لمپارد و همبازيانش در اين تيم ادعاي فتح اين جام را داشته و اين توان بالقوه را در اردوي انگليس ديده‌اند.

چلسي امسال با مربيگري كارلو آنچلوتي ايتاليايي به ميدان مي‌آيد و وي در قياس با خوزه مورينيو مربي بسيار محبوب سابق چلسي و همچنين لوئيس فيليپه اسكولاري سرمربي برزيلي ناموفق 7 ماه نخست فصل گذشته اين تيم كه طبايعي ناآرام و روحياتي شلوغ داشتند، مردي آرام و سياستمدار است.

با اين حال توفيق چلسي در تداركات و مسابقات «پيش فصل» و پيروزي‌اش در مسابقه خيريه ابتداي فصل در برابر منچستريونايتد، از سوي آبي‌هاي لندن نشانه‌هاي بازيابي آنان توصيف شده و لمپارد به عنوان يكي از شاخص‌ترين آنها معتقد است كه هماهنگ شدن بازيكنان با كارلتو و باقي ماندن اكثر قريب به اتفاق نفرات قبلي تيم در استمفورد بريج به اين معنا است كه چلسي مي‌تواند هم از فاكتور تداوم در كارش سود جويد و بر آشنايي نفرات موجود با يكديگر تكيه كند و هم از دانش و ديد متفاوت آنچلوتي براي رسيدن به مقصود و اهداف سود جويد.

لمپارد كه در ديدار «Community Shield» گل دوم چلسي را در برابر منچستر به ثمر رساند و در نهايت در پيروزي با ضربات پنالتي در برابر اين رقيب ويژه شريك شد، از حالا به دور نهايي جام جهاني نوزدهم در خا ك آفريقاي جنوبي هم مي‌انديشد و گمان مي‌كند زمان پايان ناكامي‌هاي متعدد براي تيم ملي انگليس رسيده است.

او مي‌گويد: «شايد فصلي كه وارد آن شده‌ايم، مهمترين سال زندگي من و يارانم جلوه كند و اميدوارم كه نتايج آن بسيار مثبت باشد. يكي از اولين خواسته‌هاي من، پس گرفتن عنوان قهرماني‌مان در ليگ برتر انگليس بعد از سه سال اختصاص يافتن آن به منچستريونايتد است. خوشبختانه در تيم ما در حال حاضر هم نوعي جوشش در راه رسيدن به اين هدف مشاهده مي‌شود و هم طرح‌هاي تاكتيكي جديد تيم جواب داده است. احساس همه ما اين است كه تيم ما امسال صاحب روالي متفاوت با گذشته شده است. در اين ارتباط با ساير نفرات كليدي تيم مثل تري، كول و دروگبا صحبت كرده‌ام و آنها نيز باور مرا دارند. همه ما تصور مي‌كنيم كه بهترين تيم باشگاهي فعلي انگليس هستيم ولي اين را بايد به اثبات برسانيم و اين كار زمان خواهد برد. فتح جام قهرمانان باشگاه‌هاي اروپا كه چلسي هميشه در حسرت آن مانده، ديگر هدف عمده من است و يارانم نيز همين احساس را دارند. ما در 6 سال اخير بارها به فتح جام بسيار نزديك شده و هر مرتبه با بداقبالي از آن دور مانده‌ايم. هر بار كه به اين قضيه فكر مي‌كنم، بشدت متأسف مي‌شوم، زيرا احساس تمامي ما اين است كه جام و عنوان قهرماني به ما بسيار نزديك بوده است.»