خرید بازی کامپیوتر نحوه مقابله با آنفلوانزای خوكي در مساجد

وزارت بهداشت با صدور اطلاعیه‌ای با توجه به برگزاری مراسم لیالی قدر نحوه مقابله با انتشار بیماری آنفلوانزای A در فضاهای بسته مانند مساجد، تکایا، سالنهای اجتماعات و شبستانها را اعلام کرد.

به گزارش ايلنا، در این اطلاعیه آمده است: در زمان تجمع نمازگزاران و کسانی که به منظور ادای مراسم و فریضه در اماکن سربسته حضور می‌یابند، باید سیستم‌‌های تهویه‌ و هواکشها روشن بوده و به منظور برقراری جریان هوا، حداقل دو درب سالن تجمع در دو نقطه مقابل باز نگه داشته شود.

در این اطلاعیه با توجه به ضرورت وجود میزان کافی دستمال کاغذی در محلهای برگزاری مراسم، به افرادی که دارای علائم شبیه سرماخوردگی (سرفه، عطسه، تب و سردرد) هستند، توصیه شده است که ضمن استفاده از دستمال کاغذی، فاصله دو متری از دیگران را رعایت کرده و ترجیحا جهت استراحت در منزل بمانند.

همچنین دستمال کاغذیهای استفاده شده در پلاستیکهای مخصوص جمع‌آوری شده و در داخل سطل زباله دربدار ریخته و از محیط خارج شود.

در این اطلاعیه بر شستشوی با دقت کامل و روزانه تمامی سطوح در داخل مساجد و تکایا تاکید شده است. همچنین بر شستشوی دستها و استفاده از مایع صابون در محلهای روشویی و وضوخانه‌ها تاکید شده است.

در ادامه این اطلاعیه به کلیه نمازگزاران و علاقه‌مندان به شرکت در مراسم توصیه شده است که جانماز و سجاده و یا حداقل یک پارچه به منظور سجده با خود همراه داشته باشند.

پیشتر دستورالعمل مربوطه به منظور حسن اجرای تذکرات فوق به مسئولین ذیربط ابلاغ شده است.