خرید بازی کامپیوتر بلوک قدرت جدید منطقه با اتحاد ایران هسته‌ای و پاکستان

سرویس بین‌الملل «»ـ عبدالقدیر خان، دانشمند هسته‌ای پاکستان در یک مصاحبه تلویزیونی گفته است، اگر ایران به تکنولوژی هسته‌ای دست پیدا کند، ما بلوک قدرتمندی در منطقه خواهیم داشت که می‌تواند با فشارهای بین‌المللی مقابله کند.
به گزارش «آسوشیتدپرس»، وی با بیان موضوع بالا افزوده است: توانایی هسته‌ای ایران، قدرت اسرائیل را در منطقه خنثی خواهد کرد.
این خبرگزاری افزود: هرچند عبدالقدیر خان پیشتر ادعا کرده بود، انگیزه وی کمک به گسترش تکنولوژی‌های حساس بر پایه انگیزه‌های ملی گرایانه ـ مذهبی بوده است، اما کارشناسان بر این باورند که سخنان اخیر این پدر هسته‌ای پاکستان، غیر مستقیم برای مخاطب خارجی گفته شده است و او قصد داشته به آنان خاطرنشان کند که مقامات پاکستانی از برنامه ایران برای داشتن سلاح هسته‌ای حمایت کرده‌اند.
این در حالی است که پاکستان بارها مدعی شده، عبدالقدیر خان، قاچاقی، تکنولوژی سلاح‌های هسته‌ای را گسترش داده و دولت پاکستان، هیچ حمایتی از وی برای کمک هسته‌ای به ایران و کره شمالی انجام نداده است.
بنا بر این گزارش، خان همچنین اظهار کرده است: پاکستان تکنولوژی موشک‌های حیاتی را از کره شمالی دریافت کرده، اما در عوض، تکنولوژی ساخت بمب هسته‌ای را به کره شمالی نداده است.
در همین حال، کیانی سفیر پاکستان در ایالات متحده نیز به مصاحبه عبدالقدیر خان واکنش نشان داد و اظهار کرد: عبدالقدیر خان، هیچ مقامی رسمی در دولت پاکستان را عهده‌دار نیست، چرا که دولت پاکستان به دنبال گسترش سلاح هسته‌ای در منطقه نیست و وی از جانب خودش سخن گفته و شبکه‌اش هم متلاشی شده است.
به نظر می‌رسد، با اظهارات اخیر عبدالقدیر خان، باید نگران سلاح‌های هسته‌ای طالبان بود، زیرا نخستین گروهی که ممکن است با خان مرتبط شده باشد، طالبان خواهد بود؛ بنابراین، ممکن است از این به بعد مماشات آمریکا با طالبان بیشتر و فرآیند دوستی قدیمی آنان احیا شود.