خرید بازی کامپیوتر من «گیلعاد شالیط» را از افسران خودم می‌دانم!

سرویس بین‌الملل «» ـ رئیس‌جمهور مصر در دیدار با لابی صهیونیستی در آمریکا ـ که هشت نفر از از سران اعضای لابی یهودی اسرائیل نیز در آن شرکت داشتند ـ گفت: من نتانیاهو را مرد صلح می‌دانم و امیدواری به استقرار صلح را از او انتظار دارم.
«القدس العربی» به نقل از شبکه دو تلویزیون اسرائیل، با بیان موضوع بالا نوشت: وی در پاسخ به امکان تلاش مصر برای آزادی «گیلعاد شالیط » ـ که گفته می‌شود در دست جنبش حماس اسیر است ـ اظهار داشت: من او را از افسران خودم می‌دانم و برای تعیین سرنوشت وی، از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد.
بر پایه این گزارش، کانال دو تلویزیون اسرائیل افزود: مبارک به لابی صهیونیست‌ها اطمینان داده که مراقب دقیق فعالیت‌های هسته‌ای ایران است و از نزدیک این فعالیت‌ها را دنبال می‌کند!
در پایان این دیدار، لابی صهیونیستی از مواضع شفاف مبارک در قبال مسائل جهانی و صلح خاورمیانه تشکر کرده و از اینکه به یک شبکه آمریکایی اعلام نموده است که به زودی سرباز اسرائیلی آزاد خواهد شد، از وی تمجید کردند.
 روزنامه‌های صهیونیستی از جمله «یدیعیوت آحارنوت»، دیدار مبارک با سران لابی صهیونیستی و یهودیان اسرائیل را «پیام دوستی و تلاش برای بهبود روابط قاهره ـ تل‌آویو» دانسته و افزوده‌اند: مبارک آنچه را سال‌ها پیش باید می‌گفت، در این سفر بر زبان راند.
گفتنی است، رسانه‌ها و مقامات عربی، تاکنون نسبت به این موضوع هیچ واکنشی نشان نداده‌اند که البته این موضوع، نوعی رضایت آنها از این سخنان را نشان می‌دهد.