خرید بازی کامپیوتر آخرین آمار مبتلایان به آنفولازای خوکی در کشور

رييس مركز مديريت بيماري‌هاي وزارت بهداشت با اشاره به ابتلاي تنها 29 نفر در كشور به آنفلوانزاي«آ» طي هفته اخير از كاهش روند ابتلا به بيماري در كشور خبر داد و گفت: بدين ترتيب شمار مبتلايان به بيماري در كشور به 357 نفر رسيده و مورد جديدي از فوت گزارش نشده است.

به گزارش ايسنا، دكتر محمد مهدي گويا ضمن اعلام اين خبر درخصوص دلايل كاهش روند ابتلا به اين بيماري در كشور اظهار داشت: با توجه به اين كه طي ماه گذشته سفر به حج عمره تا حدودي كنترل و متوقف شده است و همچنين تعداد مسافرتهاي خارجي نيز كاهش داشته است، شاهد كاهش ابتلا به اين بيماري طي هفته گذشته در كشور بوده‌ايم.

بنا بر اين گزارش، در هفته اخير تعداد موارد جديد ابتلا به اين بيماري در كشور 29 نفر اعلام شده است در حالي كه در هفته ماقبل آن تعداد مبتلايان 43 نفر بوده است و بدين ترتيب تاكنون شمار مبتلايان به بيماري آنفلوانزاي H1N1)A) در كشور به 357 نفر رسيده است و مورد جديدي از فوت گزارش نشده است.

رئيس مركز مديريت بيماريها همچنين از توافق اين وزارتخانه با شهرداري‌ درخصوص مقابله با اين بيماري خبرداد و در تشريح آن گفت: طبق اين توافق، مقرر شده است كه يكسري برنامه‌هاي تبليغاتي و آموزشي درخصوص راههاي پيشگيري از ابتلا به بيماري آنفلوانزا در معابر عمومي، ميادين، تقاطع‌هاي بزرگ شهر، سينماهاي تحت پوشش شهرداري و همچنين در مراكز فرهنگي و خانه‌هاي سلامت به اجرا درآيد.

دكتر گويا همچنين از آموزش تعداد 1000 نفر از پزشكان محله شهرداري در مناطق مختلف درخصوص راههاي پيشگيري از ابتلا به اين بيماري خبرداد و افزود: علاوه بر اقدامات مذكور مقرر شده است كه پوسترهاي آموزشي براي ايستگاهها و واگن‌هاي مترو و اتوبوسهاي شهري نصب شود.

وي افزود: براي كنترل اين بيماري در مكانهاي پرتردد از قبيل مترو، تمهيداتي به منظور كنترل دقيق واگن‌ها و ايستگاههاي مترو در نظر گرفته شده است.

رئيس مركز مديريت بيماريها همچنين با اشاره به گزارش اخير سازمان جهاني بهداشت درخصوص بيماري آنفلوانزاي H1N1)A) در كشور گفت: براساس اين گزارش در منطقه مديترانه شرقي افزايشي دو برابري در موارد ابتلا به اين بيماري اعلام شده كه از ميان كشورهاي منطقه مديترانه شرقي، عربستان سعودي، عمان و كويت بيشترين افزايش بيماري را داشته‌اند.