خرید بازی کامپیوتر دن فابيو، شواليه‏ها را به آفريقا مي برد؟

رقابت‏هاي مقدماتي جام جهاني 2010 در قاره سبز به مراحل حساس خود رسيده و چه بسا دو تيم اسپانيا و انگلستان بتوانند جزو مسافران آفريقاي جنوبي براي تابستان سال آينده باشند.

به نوشته قدس؛ امشب انگليسي ها در ويمبلي ميزبان کرواسي هستند. يادتان هست که 2 سال قبل، شاگردان استيومک لارن چگونه در رقابتهاي مقدماتي يورو 2008 در دو بازي به ترتيب با نتايج 2 بر صفر و 3 بر 2 مغلوب شطرنجي پوشان کروات و تفکرات اسلوان بيليچ شدند تا حکم اخراج مک لارن صادر شود و سران فدراسيون انگلستان دست به دامان يکي از موفق ترين مربيان باشگاهي جهان يعني فابيو کاپلو شوند تا شايد با اين پيرمرد خوشنام، بتوانند سرو ساماني به تيم ملي شان بدهند.

دن فابيو تا اينجا، هماني بوده که مديران فوتبال انگليس مي خواستند. شاگردان او تاکنون از 7 ديدار 21 امتياز جمع کرده اند و اين يعني اقتدار محض!

شواليه هاي انگليسي حتي با تفکرات اين مربي ايتاليايي توانستند انتقام دو سال پيش را از کرواسي گرفته و در زاگرب اين تيم را با نتيجه 4 – 1 درهم بکوبند، حالا ورزشگاه خاطره انگيز ويمبلي، معبد عاشقان فوتبال انگلستان که در سالهاي گذشته برترين جام فوتبالي جهان را (جام ژول ريمه) به فرزندانش هديه کرده، امشب مي خواهد بازهم شادي را به هوليگانهاي فوتبال اعطا کند. انگلستان امشب ميزبان کرواسي است و پيروزي در اين ديدار تنها يک معنا دارد و آن صعود به جام جهاني است. آيا دن فابيو با شواليه هايش به ژوهانسبورگ لشگرکشي مي کند؟

اما کمي آنطرف تر از جزيره مه آلود، جايي که خبري از سردي هوا نيست، اسپانيا با استوني مسابقه مي دهد. ماتادورهاي فوتبال هم شرايطي مشابه انگلستان دارند و از 7 ديدار قبلي 21 امتياز را به چنگ آورده اند. چنانچه شاگردان دل بوسکه امشب به پيروزي برسند و از طرفي ترکيه بتواند بوسني را در سارايوو زمينگير کند، آن وقت قهرمان اروپا هم جزو 32 تيم خوشبخت حاضر در جام جهاني 2010 خواهد بود. ديگر ديدارهاي حساس قاره سبز را هم بايد در گروه چهار جستجو کنيم. آلمان با 19 و روسيه با 18 امتياز از 7 ديدار گذشته خود، رقابت نزديکي براي صعود دارند.

امشب ژرمنها در هانوفر ميزبان تيم آذربايجان هستند و روسها بايد به کارديف بروند تا جدالي سخت با سرخپوشان ولز داشته باشند. بي گمان تکليف تيم صعودکننده از اين گروه به بازي روز دهم اکتبر ميان آلمان و روسيه در مسکو بستگي خواهد داشت.

برنامه بازيهاي امشب اروپا:
گروه يک: آلباني – دانمارک / مجارستان – پرتغال / مالت – سوئد
گروه 2: رژيم اشغالگر قدس – لوکزامبورگ / لتوني – سوئيس / مولداوي – يونان
گروه 3: جمهوري چک – سان مارينو / ايرلند شمالي – اسلواکي / اسلووني – لهستان
گروه 4: آلمان – آذربايجان/ ليختن اشتاين – فنلاند / ولز – روسيه
گروه 5: ارمنستان – بلژيک / بوسني هرزگوين – ترکيه / اسپانيا – استوني
گروه 6: آندورا – قزاقستان / بلاروس – اوکراين / انگلستان – کرواسي
گروه 7: جزاير فارو – ليتواني / روماني – اتريش / صربستان – فرانسه
گروه 8: ايتاليا – بلغارستان / مونته نگرو – قبرس
گروه 9: نروژ – مقدونيه / اسکاتلند – هلند

* آخرين اميدهاي آرژانتين
اما شکست خانگي آرژانتين از برزيل، مصائب مارادونا و مردمان سرزمين نقره را رقم زد. استرس صعود نکردن، فشار مطبوعاتي و حمله به انديشه هاي مارادونا، همه و همه دست به دست هم داده تا امشب آرژانتين در پاراگوئه شرايط مناسبي نداشته باشد.آنها در بازي رفت مقابل قرمز و سفيدپوشان به تساوي 1 – 1 رسيدند و پس از آن يک برد 2 – 1 مقابل اروگوئه را تجربه کردند.

اما شرايط وقتي بحراني شد که مارادونا و يارانش مقابل بوليوي شکست عجيب و دور از تصور 6 – 1 را تجربه کردند و بعد 2 بر صفر به اکوادور باختند و شنبه هم در روساريو نتيجه را 3 – 1 به برزيل واگذار کردند.

امشب دارنده دو عنوان قهرماني جهان بايد در آسانسيون به مصاف پاراگوئه 27 امتيازي برود و چنانچه اين بازي را هم ببازند، ديگر بايد با مارادونا و هنرپيشه هاي آرژانتيني از جام جهاني 2010 خداحافظي کنيم.

برنامه مسابقات امشب آمريکاي جنوبي:
بوليوي – اکوادور / اروگوئه – کلمبيا / پاراگوئه – آرژانتين
برزيل – شيلي / ونزوئلا – پرو
جدول رده بندي:
1 – برزيل – 15 بازي، 30 امتياز 2 – شيلي – 15 بازي، 27 امتياز
3 – پاراگوئه – 15 بازي، 27 امتياز 4 – آرژانتين – 15 بازي، 22 امتياز
5 – کلمبيا – 15 بازي، 20 امتياز 6 – اکوادور – 15 بازي، 20 امتياز
7 – اروگوئه – 15 بازي، 18 امتياز 8 – ونزوئلا – 15 بازي، 18 امتياز
9 – بوليوي – 15 بازي، 12 امتياز 10 – پرو – 15 بازي، 10 امتياز

* آخرين نماينده آسيا
و اما امشب دو تيم بحرين و عربستان در ورزشگاه شاه فهد رياض رو در روي يکديگر قرار مي گيرند. بحرينيها که نتوانستند در بازي رفت از امتياز ميزباني به خوبي استفاده کنند و در نهايت به تساوي صفر- صفر با عربستان رضايت دادند، حالا بايد يا برنده شوند و يا به تساوي با گل برسند (که با توجه به ميزباني عربستان قدري بعيد به نظر مي رسد) وگرنه عربستان به ديدار نيوزيلند خواهد رفت تا سرنوشت تک سهميه باقي مانده قاره کهن را براي حضور يا عدم حضور در آفريقاي جنوبي، روشن سازد.

* و حالا مکزيک
در ادامه مسابقات مقدماتي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي از منطقه آمريکاي شمالي، آمريکا راهي ترينيدادوتوباگو خواهد شد تا با برد، شانس صعود خود را بيشتر کند، اما حساسترين بازي اين منطقه را هندوراس و مکزيک برگزار مي کنند. جدالي که شايد صدرنشين رقابتها را هم عوض کند.
برنامه بازيها و جدول رده بندي منطقه کونکاکاف
السالوادور – کاستاريکا / مکزيک – هندوراس / آمريکا – ترينيداد و توباگو
جدول رده بندي:
1 – هندوراس 13 امتياز- 7 مسابقه 2 – آمريکا 13 امتياز- 7 مسابقه
3 – مکزيک 12 امتياز – 7 مسابقه 4 – کاستاريکا 12 امتياز- 7 مسابقه