خرید بازی کامپیوتر سیاست سپاهان است یا خواسته امیر؟

تا این لحظه باشگاه سپاهان نسبت به حرف‌های امیر قلعه نویی موضعی نگرفته و مشخص نیست آیا ادعای سرمربی این تیم در قبال تحریم تیم ملی موضع رسمی این باشگاه است یا نظر شخصی نفر اول کادر فنی این تیم.

به نوشته وطن امروز؛ تساوی سپاهان برابر فولاد در زمین تختی اهواز بهانه‌ای بود برای مطرح کردن این قضیه؛ تحریم تیم ملی. قلعه‌نویی در این‌باره می‌گوید: «از مسؤولان فدراسیون می‌خواهم که توجه ویژه‌ای به تیم‌های باشگاهی داشته باشند. بر اساس قوانین و اساسنامه، بازیکنانی که از باشگاه‌ها در اختیار تیم ملی هستند، باید 48 ساعت قبل از مسابقه باشگاهی خود به جمع نفرات تیم اضافه شوند. اگر تیم سپاهان به‌خاطر گذاشتن بازیکنانش در اختیار تیم ملی، لطمه ببیند ما نیز به ناچار همکاری خود را با این تیم قطع خواهیم کرد».

قلعه‌نویی که می‌داند موفقیت او در سپاهان منجر به بالا رفتن قیمت قراردادش در فصل بعد می‌شود اینچنین برابر تیم ملی موضع می‌گیرد و هوشمندانه عدم نتیجه‌گیری احتمالی تیمش را به آن ربط می‌دهد. او انجام دیدار تدارکاتی با بحرین را کاملا غیرضروری می‌داند و ادله‌اش را چنین می‌آورد: «دیدارهای تدارکاتی تیم ملی باید هدفمند برگزار شود تا باعث بروز مشکلات در فوتبال باشگاهی ما نگردد. لزومی نداشت ما حریف تمرینی بحرین شویم و این تیم را برای پلی‌آف آماده کنیم. ما می‌توانستیم روز چهارشنبه 11 شهریورماه مسابقات لیگ و روز شنبه 14 شهریورماه مسابقات تیم ملی را برگزار کنیم تا مجبور نشویم بدون بازیکنان اصلی خود رقابت‌های خود را انجام دهیم».

اما چند موضوع در این بین مطرح می‌شود؛ اینکه چرا تیم ملی ما چند دهه است هیچ قهرمانی‌ای در آسیا به دست نیاورده و مهم‌تر از همه قادر نیست 2 بار متوالی مسافر مرحله نهایی جام‌جهانی باشد. قطعا برنامه‌ریزی گذشته پر‌اشتباه بوده که نتوانسته این معضلات را مرتفع کند و اینک که فدراسیون بازی تدارکاتی می‌گذارد تلاش در نفی آن صورت می‌گیرد. پیروی از خواسته‌های قلعه‌نویی‌ها یعنی ادامه دادن همان اسلوب گذشته در آماده کردن تیم ملی.

موضوع دیگر اینکه اختیارات یک سرمربی تا کجاست؟ واعظی آشتیانی، مدیرعامل استقلال وقتی دید قلعه‌نویی همه تیم (از سکو تا مسائل مدیریتی) را زیر سیطره خود می‌خواهد از قید سر مربی قهرمان گذشت و حالا باید دید محمدرضا ساکت، قدیمی‌ترین مدیر عامل لیگ برتر سیاست سپاهان را خود تدوین می‌کند یا مجری خواسته‌های غیرفنی سرمربی‌اش می‌شود.