خرید بازی کامپیوتر فوتبال هنوز زندگی می‌کند

خبرآنلاین؛ رقابت‌های باشگاهی در فوتبال اروپا مثل همیشه با آلمان استارت خورد، با انگلیس ادامه پیدا کرد و مثل همیشه باید منتظر ایتالیا و سپس اسپانیا بماند تا به ترتیب امشب و یکشنبه هفته آینده مسابقات‌شان را شروع کنند.

به نوشته عادل فرودوسی پور؛ رقابت‌هایی که برخلاف پیش‌بینی و تصور کارشناسان اقتصادی، با بن‌بست مطلق مالی روبه‌رو نشد. اگرچه در برخی کشورها مانند آلمان، تیمها به دنبال راهی برای برون رفت از معضل مالی فعلی هستند و برخی قراردادها که در زمان عادی و خوب بسته شد، مشکلاتی دست و پاگیر برای تیم‌ها ایجاد کرده و بسیاری از بازیکنان به همین دلیل بدون تیم مانده‌اند اما این اوضاع در دیگر لیگ‌ها دیده نمی‌شود و فوتبال، روال عادی خود را طی می‌کند. فوتبال زنده است و به زندگی‌اش ادامه می‌دهد چون در بسیاری از نقاط جهان از نان شب واجب‌تر است. این شاید جادوی این ورزش سحرآمیز باشد. جادویی که با شروع لیگ‌های اروپایی قوی و قویتر می‌شود.

1- لیگ برتر: امسال هم مانند بسیاری از فصل‌ها، 4 تیم منچستریونایتد، آرسنال، لیورپول و چلسی مدعی شماره یک قهرمانی به شمار می‌آیند. انگار قرار نیست غیر از این 4 تیم مدعی دیگری برای لیگ جزیره معرفی شود. اگرچه من‌سیتی با خریدهای کلان و بودجه نجومی‌اش قصد دارد خود را به نوعی وارد این مربع کند اما بعید به نظر می‌رسد که شکل هندسی مدعیان قهرمانی در فوتبال جزیره، 5 ضلعی شود. در میان این 4 تیم، لیورپول بخت کمتری برای قهرمانی دارند. شاید از دست دادن ژابی آلونسو، موجه‌ترین دلیل من برای این ادعاست. این تیم جای خالی ستاره اسپانیایی‌اش را پر نکرد تا در این فصل هیچ یک از کارشناسان فوتبال انگلیس به این تیم امید نداشته باشند. منچستریونایتد با از دست دادن کریس رونالدو بخش مهمی از توانایی‌های خود را برای قهرمانی در لیگ برتر و دو جام‌ داخلی و لیگ قهرمانان اروپا از دست داد. اگرچه سرآلکس در جدایی فوق‌ستاره‌هایی مثل اریک کانتونا، پیتر اشمایکل، یاپ استم و دیوید بکام از من‌‌یو نقشی غیر قابل انکار داشت اما در انتقال کریس به رئال هیچ تأثیری نداشت. او مدت‌ها با این ستاره غیر قابل مهار مماشات کرد تا از دستش ندهد اما علاقه مفرط این بازیکن پرتغالی به رئال باعث شد او از لیگ برتر جدا شود.

آرسنال به دلیل بازیکنان جوانی که دارد می‌تواند یکی از قدرت‌های اصلی جزیره باشد البته نبود تجربه در این تیم شاید در میانه‌های فصل تیم ونگر را آزار بدهد. این تیم شروعی طوفانی در لیگ برتر داشت اما هیچ تضمینی وجود ندارد همان طور که در خانه اورتون بازی کرد در برابر تیم‌های انگلیسی ظاهر شود. در میان این تیم‌ها چلسی، جدی‌تر به قهرمانی فکر می‌کند. این تیم بهتر از دیگران به نظر می‌رسد و شاید قهرمانی این فصل به نام کارلتو بخورد. کسی که لیگ ایتالیا را بعد از مجموعه‌ای از افتخارات با میلان ترک کرد تا تجربه‌ای تازه در لیگ جزیره به دست بیاورد.

2- لالیگا: عادت کرده‌ایم در این لیگ فقط دو تیم را ببینیم. با اتفاقاتی که در فصل نقل و انتقالات تابستانی امسال افتاد، این حالت دو قطبی در فوتبال اسپانیا تشدید شد. رئال مادرید با خریدهای سرسام‌آور تمام اخبار نقل و انتقالات دنیا را زیر چتر خود برد و به اندازه درآمد چند تیم برای دو بازیکن پرداخت. بارسلونا هم اشتباه بزرگی مرتکب شد تا برای به دست آوردن زلاتان هم اتوئو را از دست بدهد و هم دهها میلیون یورو. به نظر من زلاتان ارزش آن را نداشت که بارسا دست به این کار بزند. با این حال معتقدم خریدهای بزرگ رئال آن را به یک تیم کامل تبدیل نمی‌کند. چون هیچ الزامی وجود ندارد که این خریدها را دلیل کامل شدن تیم بدانیم. به این دلیل فکر می‌کنم بارسلونا از نظر تیمی بهتر از رئال مادرید کار خواهد کرد.

3- لیگ سری A: در این لیگ شانس اینتر بیشتر از دیگر تیم‌ هاست. نراتزوری که فصل قبل به راحتی قهرمانی را به دست آورد، امسال ضمن حفظ ترکیب فصل قبل، خریدهای خوبی داشته که بختش را برای قهرمانی به مراتب بیشتر از گذشته می‌کند. این تیم اتوئو را به دست آورد و به دنبال استخدام وسلی اشنایدر هم هست. به هر حال مرد خاص، شانس اول قهرمانی در این لیگ است. دو تیم دیگر مدعی در این لیگ هم در تعقیب اینتر هستند ولی بعید است بتوانند دردسری برای اینتر ایجاد کنند. بیانکونری که جام صلح اسپانیا را به دلیل اشتباه آلکس دل پیرو در زدن ضربه پنالتی حساس آخر، از دست داد، با چیرو فرارا خوب کار می‌کند. به خصوص که امسال دیگو را هم دارد. روسونری هم امسال کارلتو را از دست داده تا این مربی در چلسی مربیگری کند. این تیم با لئوناردوی برزیلی رؤیاهای زیادی در سر دارد اما بعید است لئوناردو در اولین سال مربیگری‌اش در میلان، به جز گرفتن مجوز حضور در لیگ قهرمانان فصل بعد، امتیاز دیگری برای میلانی‌ها به دست بیاورد.

4- بوندس‌لیگا: این لیگ به دلیل شرایط خاصش، در طبقه‌بندی لیگ‌های جذاب اروپایی، جایگاه مناسبی ندارد. با آنکه بایرن در دو هفته اول این لیگ، دو مساوی به دست آورده اما فکر می‌کنم مربی هلندی بتواند تیم اول باواریا را به قهرمانی در این فصل برساند. وولفسبورگ نمی‌تواند نتایج درخشان فصل قبل را تکرار کند و به این ترتیب بایرن همیشه مدعی باز هم شانس اول برای قهرمانی خواهد بود.