خرید بازی کامپیوتر نیکخواه‌بهرامی: مقایسه قراردادم با علی ‌کریمی خنده‌دار است

کاپیتان تیم ملی بسکتبال کشورمان با رد مبالغی که در مورد قراردادش با تیم صبامهر مطرح می شود گفت: مقایسه کردن رقم قرارداد من با علی کریمی خنده دار است و بعید می دانم یک تیم بسکتبال بتواند 430 میلیون تومان به یک بازیکن پرداخت کند.

صمد نیکخواه بهرامی در لیگ 88 بسکتبال ایران برای تیم صبامهر بازی خواهد کرد. او در ازای امضا قراردادی یک ساله به این تیم که زمانی برادر مرحومش را در اختیار داشت پیوسته است اما نه با قراردادی به ارزش 430 میلیون تومان!

کاپیتان تیم ملی بسکتبال کشورمان در گفتگو با مهر اظهارداشت: اینکه من چه قدر و به چه صورت از تیمم پول می‌گیرم فقط به خودم مربوط می‌شود و تیمی که در آن بازی می‌کنم. فقط این را می‎گویم که قراردادم با تیم صبامهر کمتر از این مبلغ است. اصلا نمی‌دانم بر چه اساس و معیاری چنین مبلغی را در مورد انتقال من به صبامهر شایعه کرده‌اند.

وی ادامه داد: هیچ ورزشکاری از قرارداد مالی بالا بدش نمی‌آید و از آن استقبال هم می‎کند. من هم همینطور. اما وقتی در بسکتبال ایران 430 میلیون تومان یا رقمی نزدیک به این، بودجه سالیانه بسیاری از تیم‎هاست، انعقاد قرارداد با یک بسکتبالیست آنهم برای مدت یک سال نمی‎تواند واقعیت داشته باشد. اگر منطقی باشیم شایعه پراکنی هم نمی‎کنیم.

نیکخواه بهرامی در مورد مقایسه او با علی کریمی و اینکه قراردادش بیشتر از این فوتبالیست است گفت: نمی‎دانم آخرین رقم جابه‌جایی علی کریمی چه مبلغی بوده است. اما رقم قرارداد خودم را که می‎دانم! این را هم خوب می‎دانم که کریمی اعجوبه فوتبال و کل ورزش ایران است. خنده‎دار است که قرارداد مالی من بیشتر از او باشد.

کاپیتان تیم ملی بسکتبال تاکید کرد: اصلا مقایسه ورزشکاران یک رشته با هم درست نیست. چه برسد به قیاس کردن بازیکنان رشته‎های مختلف. من معتقدم که هر ورزشکاری به اندازه خودش و توانایی‎هایی که دارد پول می‎گیرد. پس بهتر است کارایی ورزشکاران با هم مقایسه شود نه رقم قرارداد آنها!

“اما چرا صمد نیکخواه بهرامی پس از سال‎ها عضویت در تیم مهرام و قهرمانی با این تیم در مسابقات لیگ برتر ایران، غرب آسیا و باشگاه‌های آسیا صبامهر را برای ادامه کار انتخاب کرد؟”

وی این سوال خبرنگار مهر را چنین پاسخ داد: نیاز به تغییر و تحول داشتم. دوست داشتم مدتی را در تیم “آیدین” باشم. به همین دلیل تصمیم به جدایی از مهرام گرفتم. به نظر من مهرام بهترین تیم ایران است، من هم می‌خواستم به تیمی منتقل شوم که حداقل در حد و اندازه مهرام باشد. به همین دلیل از میان پیشنهادهای مختلفی که داشتم به صبامهر پاسخ دادم.

نیکخواه بهرامی در خاتمه در مورد قهرمانی دوباره بسکتبال ایران در آسیا اظهارداشت: امیدوارم فقط با این قهرمانی پاسخ کسانی که می‎گفتند قهرمانی دو سال پیش ایران به خاطر حضور نصف و نیمه چین بوده است، را داده باشیم. ما امسال با شکست چین قهرمان شدیم. چینی که به غیر از یائومینگ سایر نفرات اصلی خود را در اختیار داشت.

وی گفت: البته اگر یائومینگ هم وضعیت چندان فرقی نداشت. در نهایت او می‎توانست 10 امتیاز بیشتر از بهترین‎های چین در دیدار نهایی به دست آورد. اما بازهم ما می‌بردیم و قهرمان می‌شدیم. چون پیشرفت بسکتبال ایران از دیگر کشورهای آسیا بیشتر بوده است.